O MNIE

poniedziałek, 6 czerwca 2016
data:post.title

Marta Sowa to ja ;) Na co dzień jestem matką dla naszych dzieci i żoną wspaniałego człowieka,którym jest mój mąż;) Jestem również projektantką i autorką figurek i rzeźb,które powstają w mojej pracowni z zimnej porcelany.
Z wykształcenia jestem Technikiem Technologii Odzieży,potrafię więc projektować i szyć,ale ten fach traktuję drugoplanowo. Interesuję się różnymi technikami rękodzielniczymi-lubię szydełkować,filcować na sucho. Uczę się i doskonalę w rzeźbie OOAK.
Mieszkam w domu i kocham ogród-zobaczcie jaką lilię miałam w ogrodzie w 2015 roku i zapraszam do mojej maleńkiej szklarni,gdzie mój syn pokazuje nasze zielonkawe jeszcze pomidorki;)


Historia powstania Elfeys

Zacznijmy od wyjaśnienia nazwy;) Początkowo z zimnej porcelany wykonywałam Elfy;)Bardzo lubię baśnie i opowieści o leśnych mieszkańcach. Postanowiłam więc,że nazwa mojej strony na Facebook będzie miała w swojej nazwie te magiczne literki-ELF;)No ale co dalej? Elf i co? no "feys"skoro ma to być strona działająca na Facebook. Tak Powstała Elfeys;)
A teraz troszkę o tym jak to się wszystko zaczęło. Kiedy w 2008 r.zostałam mamą ślicznej dziewczynki nie miałam wtedy pojęcia,że jest to pierwszy krok ku własnemu rozwojowi.
2010 rok-przychodzi na świat bardzo energiczny chłopczyk;) Kiedy był jeszcze w brzuszku
pomyślałam,że na pewno zostanie piłkarzem;)
2011 rok-to rok pewnych zmian. Córeczka ma już trzy latka i wspólnie szukamy pomysłu na świąteczne prezenty dla bliskich. Rodzą się pierwsze aniołki z masy solnej. Wracają do mnie wspomnienia z własnego dzieciństwa,kiedy lepiąc z plasteliny zwierzątka czuję się najszczęśliwszym dzieckiem na świecie;)
2012 rok-przez przypadek (chociaż uważam,że przypadki nie istnieją)trafiam w sieci na przepis na zimną porcelanę. I tutaj zaczyna się rodzić głęboka pasja odkrywania i poznawania zimnej porcelany,a potem nauki tworzenia rzeźb i figurek z tej wspaniałej masy;) Początki nie są łatwe,swoją wiedzę zawdzięczam dostępnym informacją o zimnej porcelanie i własnej determinacji.
2013-2014-to lata kiedy właściwie tworzę już różnego rodzaju figurki,doskonalę swoją wiedzę i pojawia się pomysł na założenie bloga i stronki na Facebook.
2015 to czas,kiedy pojawia się pomysł,czy nie warto byłoby spróbować i założyć własną działalność związaną z zimną porcelaną. Zainteresowanie moimi figurkami rośnie,co mnie bardzo cieszy,ale i pojawiają się pytania odnośnie projektów indywidualnych. Moja pasja tworzenia jest na tyle silna,że nie potrafię przestać ,a jednocześnie nie chcę być "czarnym sprzedawcą" Chcę być uczciwa wobec siebie,klientów i innych szanujących się rękodzielników.
2016 rok,będzie rokiem ku spełnieniu marzeń-co z tego wyniknie będę informowała na bieżąco ;)
Pozdrawiam serdecznie;)

Prześlij komentarz